روی خط خبر

موضوع: چهره ها منبع: زومجی
امتیاز: 5 5

خبر " نجف دریابندری، مترجم و نویسنده نام آشنا درگذشت از منبع زومجی " با موضوع celebrity-چهره ها در تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ منتشر شد.

نجف دریابندری، مترجم و نویسنده نام آشنا درگذشت

نجف دریابندری، مترجم و نویسنده معاصر فارسی امروز در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

نجف دریابندری، مترجم و نویسنده معاصر فارسی امروز در سن ۹۰ سالگی درگذشت.نجف دریابندری در سال ۱۳۰۸ در شهر آبادان به دنیا آمد. وی در سال سوم دبیرستان از درس خواندن دست کشید. دریابندری به واسطه حضور انگلیسی ها در تاسیسات نفتی آبادان به زبان انگلیسی علاقه مند شد و سپس به شکل خودآموز یادگیری این زبان را آغاز کرد. او اولین ترجمه خود را یعنی «وداع با اسلحه» نوشته ی ارنست همینگوی را در سال ۱۳۳۲ انجام داد. او در همان زمان به دلیل فعالیت های سیاسی به زندان افتاد و چهار سال حبس را تحمل کرد. دریابندری یکی از شناخته شده ترین مترجم های ایران به شمار می رود. او ترجمه آثاری همچون «پیرمرد و دریا» از ارنست همینگوی، «سرگذشت هکلبری فین»، «بیگانه ای در دهکده» از مارک تواین، «قدرت»، «تاریخ فلسفه غرب»، «عرفان و منطق» از برتراند راسل و «تاریخ سینما» از آرتور نایت را انجام داده است. دریابندری همچنین کتاب هایی مانند «مستطاب آشپزی»، «درد بی خویشتنی: بررسی مفهوم الیناسیون در فلسفهٔ غرب»، «به عبارت دیگر: مجموعه مقاله ها» را نوشته است. نجف دریابندری امروز، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹، در سن ۹۰ سالگی درگذشت.تیم زومجی درگذشت نجف دریابندری را به خانواده ایشان و تمام دوست داران ادبیات تسلیت می گوید.

وب سایت اسمی ها یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و اسمی ها در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار سلبریتی ها در حوزه celebrity-چهره ها، نشر خبر " نجف دریابندری، مترجم و نویسنده نام آشنا درگذشت از منبع زومجی. "

 

اخبار گوناگون

× ×