روی خط خبر

  • چهره ها
  • زومجی
  • منتقدان سینما بهترین فیلم های تاریخ سینمای ایران را انتخاب کردند؛ گوزن ها در رتبه اول

موضوع: چهره ها منبع: زومجی
امتیاز: 5 5

خبر " منتقدان سینما بهترین فیلم های تاریخ سینمای ایران را انتخاب کردند؛ گوزن ها در رتبه اول از منبع زومجی " با موضوع celebrity-چهره ها در تاریخ ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ منتشر شد.

منتقدان سینما بهترین فیلم های تاریخ سینمای ایران را انتخاب کردند؛ گوزن ها در رتبه اول

صد و چهل منتقد سینمای ایران در یک نظرسنجی، بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران را انتخاب کرده‌اند.

صد و چهل منتقد سینمای ایران در یک نظرسنجی، بهترین فیلم های تاریخ سینمای ایران را انتخاب کرده اند.سینمای ایران میزبان فیلم های مختلفی بوده است. فیلم های بزرگی در این سینما تولید شده اند و آوازه فیلم های ایرانی بارها و بارها به بیرون مرزها کشیده شده است. به تازگی و بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، مجله فیلم با برگزاری یک نظرسنجی بین ۱۴۰ منتقد بهترین فیلم های تاریخ سینمای ایران را انتخاب کرده است. رتبه اول این فهرست در اختیار فیلم سینمایی «گوزن ها»، ساخته مسعود کیمیایی است. فیلم بعدی، «ناخدا خورشید» به کارگردانی ناصر تقوایی است. در رتبه سوم فیلم سینمایی «باشو غریبه کوچک»، ساخته بهرام بیضایی قرار داد. رتبه چهارم متعلق به «درباره الی»، ساخته اصغر فرهادی است. در رتبه پنجم نیز فیلم سینمایی «هامون» به کارگردانی داریوش مهرجویی قرار دارد.نکته قابل توجه و تامل این فهرست این است که از فیلم های دَه سال گذشته سینمای ایران تنها فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین»، ساخته اصغر فرهادی به فهرست ۱۰ فیلم برتر راه پیدا کرده است. این مسئله زمانی مهم تر می شود که توجه کنید نظرسنجی مجله فیلم هر ۱۰ سال یک بار برگزار می شود. در دوره گذشته این نظرسنجی که در سال ۱۳۸۸ برگزار شد، فیلم سینمایی «گوزن ها» به عنوان بهترین فیلم تاریخ سینمای ایران انتخاب شد. در دو دوره پیشین این نظرسنجی که در سال های ۱۳۷۸ و ۱۳۶۸ برگزار شده است، فیلم سینمایی «گاو»، ساخته داریوش مهرجویی دوبار پیاپی به عنوان بهترین فیلم تاریخ سینمای ایران انتخاب شده است.

وب سایت اسمی ها یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و اسمی ها در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار سلبریتی ها در حوزه celebrity-چهره ها، نشر خبر " منتقدان سینما بهترین فیلم های تاریخ سینمای ایران را انتخاب کردند؛ گوزن ها در رتبه اول از منبع زومجی. "

اخبار گوناگون

× ×