روی خط خبر

موضوع: بازیگران ایرانی منبع: سرپوش
امتیاز: 5 5

خبر " «ریشی کاپور» بازیگر مشهور بالیوود به دلیل ابتلا به سرطان درگذشت از منبع سرپوش " با موضوع irani-بازیگران ایرانی در تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ منتشر شد.

«ریشی کاپور» بازیگر مشهور بالیوود به دلیل ابتلا به سرطان درگذشت

ریشی کاپور یکی از اسطوره های سینمای هند در ۶۷ سالگی از دنیا رفت.به گزارش مهر به نقل از ورایتی، ریشی کاپور یکی از محبوب ترین بازیگران سینمای هند که برای بازی در نقش های رمانتیک شهرت داشت، در ۶۷ سالگی درگذشت.کاپور روز قبل چهارشنبه در شهر بمبئی در بیمارستان بستری شد.به گفته برادرش وی از بیماری سرطان (cancer) رنج می برد و در عین حال مشکلات تنفسی نیز داشت.کاپور صبح امروز (پنجشنبه) و یک روز بعد از فوت دیگر بازیگر مشهور کشور هند، عرفان خان، درگذشت.در سال ۲۰۱۸ اعلام شد که کاپور به سرطان مبتلا شده و در ایالت متحده آمریکا تحت درمان قرار گرفت و اواخر ۲۰۱۹ به هند بازگشت. وی از آن زمان چندین بار در هند بستری شد و معالجاتش را دنبال کرد.با وجود بیماری او به تازگی اعلام کرده بود که در کنار دیپیکا پادوکون در بازسازی فیلم پرفروش «کارآموز» هالیوود، بازی خواهد کرد.این بازیگر که در شبکه های اجتماعی نیز فعال بود از اوایل آوریل دیگر فعالیتی در این شبکه ها نداشت.او که پسر راج کاپور بازیگر معروف سینمای هند بود در فیلم سال ۱۹۵۵ پدرش بعنوان کودک بازیگر ظاهر شد و نخستین تجربه بازیگری اش را آنجا ثبت کرد. او اولین بازیگری اش را بعنوان یک بزرگسال در سال ۱۹۷۳ با فیلم «بابی» به کارگردانی پدرش انجام داد و با آن جایزه فیلم فیر را بعنوان بهترین هنرپیشه سال کسب کرد.او سال ۱۹۹۹ نخستین بار بعنوان کارگردان ظاهر شد.او در فیلم های زیادی در کنار آمیتاب باچان نقش آفرینی کرد و بازیگر فیلم های پرفروشی بود.کاپور نقش اصلی را بعنوان بازیگر اصلی فیلم های عاشقانه در ۹۲ فیلم در فاصله سال های ۱۹۷۳ و ۲۰۰۰ بازی کرد، و برای بازی خود در فیلم Do Dooni Chaar، جایزه نقدهای منتقدین فیلم فیر را برای بهترین بازیگر نقش اول شخص در سال ۲۰۱۱ بدست آورد. وی برای نقش افرینی در « کاپور و پسران»، جایزه فیلم فیر را برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال ۲۰۱۷ کسب کرد.پسر ریشی کاپور رانبیر نیز از بازیگران درجه یک بالیوود است.

وب سایت اسمی ها یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و اسمی ها در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار سلبریتی ها در حوزه irani-بازیگران ایرانی، نشر خبر " «ریشی کاپور» بازیگر مشهور بالیوود به دلیل ابتلا به سرطان درگذشت از منبع سرپوش. "

 

اخبار گوناگون

× ×