روی خط خبر

موضوع: بازیگران ایرانی منبع: سرپوش
امتیاز: 5 5

خبر " برایان دنهی بازیگر «اولین خون» درگذشت/ واکنش سیلوستر استالونه از منبع سرپوش " با موضوع irani-بازیگران ایرانی در تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۲۹ منتشر شد.

برایان دنهی بازیگر «اولین خون» درگذشت/ واکنش سیلوستر استالونه

بازیگر سرشناس سینما و تئاتر آمریکا در ۸۱ سالگی بر اثر کهولت سن جان باخت.به گزارش مهر به نقل از ایندی وایر، برایان دنهی بازیگر برنده تونی و گلدن گلوب در ۸۱ سالگی درگذشت.این بازیگر کهنه کار محبوب برای ایفای نقش های مختلف از جمله در سریال تلویزیونی «سرنوشت» و نیز فیلم «تامی بوی» در سال ۱۹۹۵ و بازی در نمایش «مرگ فروشنده» شناخته می شد.دختر وی در شبکه های اجتماعی تاکید کرد که پدرش نه به دلیل ویروس کرونا، که به دلایل طبیعی درگذشت.وی که متولد سال ۱۹۳۸ بود در طول ۵ دهه نقش آفرینی، ایفاگر نقش های مختلفی بود که بازی در فیلم «اولین خون» در سال ۱۹۸۲ در کنار سیلوستر استالونه از جمله آنها بود. استالونه و ویلیام شانتر از جمله نخستین چهره هایی بودند که به درگذشت این بازیگر واکنش نشان دادند.استالونه نوشت: برایان دنهی بازیگر بزرگ درگذشت. درباره او فقط باید گفت که بازیگر بزرگی بود… او از بازماندگان ویتنام هم بود و در شکل دادن به شخصیت رمبو نقش مهمی داشت. دنیا یک هنرمند بزرگ را از دست داد.جان کیوزک، مالکوم مک داول، میا فارو، لین مانوئل میراندا و کارل ویترز از دیگر چهره های سینمایی بودند که درباره وی نوشتند.وی بازیگر فیلم های دیگری چون «سیلورادو»، «پیله»، «بی گناه»، «رومئو و ژولیت»، «تامی کوچولو»، «ستاره ها روی هنریتا می افتند»، «سه روز آینده»، «شوالیه جام ها» و صداپیشه انیمیشن هایی چون «قهرمان کوچک» و «راتاتویی» بود.دنهی ۶ نامزدی جایزه امی را در کارنامه داشت و برای بازی در «مرگ فروشنده» بر مبنای نمایشنامه مشهور آرتور میلر موفق به کسب جایزه گلدن گلوب شده بود. او دو بار جایزه تونی مرد نقش اول را در کارنامه داشت و جایزه لارنس اولیویه را نیز دریافت کرده بود.وی هر چند بارها در شیکاگو روی صحنه نقش آفرینی کرده بود، نخستین بار در سال ۱۹۹۵ در برادوی روی صحنه رفت و سال ۲۰۰۷ یک بار دیگر در برادوی در برابر کریستوفر پلامر بازی کرده بود. وی از چهره هایی بود که در تالار مشاهیر تئاتر آمریکا در سال ۲۰۱۰ نامش ثبت شد.از آخرین بازی های برایان دنهی نقش آفرینی در «بلک لیست» ان بی سی در نقش پدربزرگ الیزابت کین بود.

وب سایت اسمی ها یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و اسمی ها در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار سلبریتی ها در حوزه irani-بازیگران ایرانی، نشر خبر " برایان دنهی بازیگر «اولین خون» درگذشت/ واکنش سیلوستر استالونه از منبع سرپوش. "

 

اخبار گوناگون

× ×