روی خط خبر

موضوع: بازیگران خارجی منبع: برترین ها
امتیاز: 5 5

خبر " نویسندگان ایرانی‌تباری که در سال ۲۰۱۹ خوش درخشیدند از منبع برترین ها " با موضوع khareji-بازیگران خارجی در تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ منتشر شد.

نویسندگان ایرانی‌تباری که در سال ۲۰۱۹ خوش درخشیدند

جهان ادبیات در سال ۲۰۱۹ شاهد رویداد های گوناگونی بود؛ از جنجال بر سر اعطای جایزه نوبل ادبیات تا نویسندگانی که تاریخ ساز شدند و ایرانی تبار هایی که در این عرصه درخشیدند. امسال، دو جایزه نوبل ادبیات اعطاء شد؛ چرا که سال گذشته و در پی رسوایی آزار جنسی همسر یکی از اعضای آکادمی نوبل، این جایزه لغو شده بود.

برترین ها: جهان ادبیات در سال ۲۰۱۹ شاهد رویداد های گوناگونی بود؛ از جنجال بر سر اعطای جایزه نوبل ادبیات تا نویسندگانی که تاریخ ساز شدند و ایرانی تبار هایی که در این عرصه درخشیدند. امسال، دو جایزه نوبل ادبیات اعطاء شد؛ چرا که سال گذشته و در پی رسوایی آزار جنسی همسر یکی از اعضای آکادمی نوبل، این جایزه لغو شده بود.بهروز بوچانیبهروز بوچانی، نویسنده کرد ایرانی، دو جایزه بهترین اثر غیر داستانی به ارزش ۲۵ هزار دلار و جایزه ادبیات به ارزش ۱۰۰ هزار دلار را در مراسم اعطای جوایز ادبی موسوم به «ویکتوریا» در استرالیا دریافت کرد.بهروز بوچانی، پناهجوی کرد ایرانی برنده جایزه گران قیمت ادبی استرالیا شدآقای بوچانی یکی از ۶۰۰ پناهجویی بود که در اردوگاه پناهجویان جزیره مانوس به سر می برد و کتاب «هیچ دوستی غیر از کوه ها: نوشتن از زندان مانوس» را نیز در همان دوران بر روی گوشی تلفنش نوشت.هیأت داوران جایزه ادبی استرالیا از این کتاب به عنوان «صدایی از یک شاهد، اقدامی برای نجات» یاد کرده اند که روایتی دست اول و شاعرانه از مقاومت در حبس و تبعید ارائه می دهد.آقای بوچانی هم اکنون در نیوزیلند است.آذرین وندر ویت علومیآذرین وندر ویت علومی برنده جایزه معتبر «پن فکنر» شدآذرین وندر ویت علومی، با رمان «مرا زبرا صدا کن» برنده جایزه معتبر ادبی «پن- فاکنر» سال ۲۰۱۹ برای بهترین اثر داستانی شد.این، دومین اثر خانم علومی است و روایتی طنز از ماجرا های سفر یک زن جوان ایرانی به نام «زبرا» است.هیأت داوران جوایز «پن فالکنر»، رمان «من را زِبرا صدا کن» را روایتی شوخ، ماجراجویانه و هوشمندانه از یک سفر گریزناپذیر توصیف کرده اند و آن را «کتابخانه ای در دل کتابخانه ای دیگر» خوانده اند که فرهنگ های گوناگون را به بهترین شکلی که یک رمان می تواند به خواننده نمایش می دهد.جایزه «پن فاکنر» از سال ۱۹۸۱ سالانه توسط بنیاد «پن فاکنر» آمریکا به بهترین آثار نویسنده های آمریکایی که در سال گذشته منتشر شده تعلق می گیرد.ثمین نصرتثمین نصرت، سرآشپز و نویسنده ایرانی- آمریکایی در فهرست ۱۰۰ چهره تأثیرگذار تایم قرار گرفتثمین نصرت، سرآشپز ایرانی تبار و نویسنده کتاب پرفروش «نمک، چرب، اسید، حرارت» به عنوان یکی از ۱۰۰ چهره تأثیرگذار مجله تایم انتخاب شد. مجله تایم در فهرست سالانه خود، نام خانم نصرت را در میان چهره های «پیشگام» قرار داد.ثمین نصرت، ستون نویس مجله نیویورک تایمز است و یک برنامه تلویزیونی همنام کتابش تدارک می بیند که از شبکه خانگی نتفلیکس پخش می شود.خانم نصرت در برنامه تلویزیونی خود به نقاط مختلف از جمله ایتالیا و ژاپن سفر می کند و هر یک از عناصری «نمک»، «چربی»، «اسید»، و «حرارت» در آشپزی را مورد بررسی قرار می دهد.منبع: voa

وب سایت اسمی ها یک موتور جستجوی تخصصی خبر است. تمامی اخبار بدون دخالت نیروی انسانی توسط نرم افزار جستجوگر، جمع آوری میشود و اسمی ها در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

جدیدترین اخبار سلبریتی ها در حوزه khareji-بازیگران خارجی، نشر خبر " نویسندگان ایرانی‌تباری که در سال ۲۰۱۹ خوش درخشیدند از منبع برترین ها. "

 

اخبار گوناگون

× ×